Mistisizm, bireyler için bir tutku; bu tutku da pazarlamacılar için bir fırsat…

Ne kadar modern ve akılcı bir hayat biçimimiz olsa da birçok duygu, düşünce ve davranışımızın arkasında gizemli nedenler yatıyor.

Peki, pazarlama ve reklam dünyasının perde arkasında akıl ve mantık mı var, yoksa efsaneler, bilinmeyenler ve gizemli inançlar mı?

Maltepe Üniversitesi Pazarlama İletişimi yüksek lisans program başkanlığını yapan Doç. Dr. Filiz Otay Demir’in editörlüğünde hazırlanan Mistik Pazarlama, mistisizm ve pazarlama evrenlerinin kesiştiği bir makale derlemesi.

Bu makalelerde mistisizm ve pazarlama ilişkisinin derinlerine ciddiyetle olduğu kadar keyifli bir biçimde eğilen bakış açılarıyla karşılaşacaksınız.

Yazarlar sizi astrolojinin pazarlama dünyasındaki yerini ve batıl inançların reklam dünyasındaki rolünü tartışmaya,  Elizabeth Gilbert’ın Ye Dua Et Sev’i eşliğinde postmodern tüketiciyi değerlendirmeye;  J. K. Rowling’in popüler Harry Potter serisi,  Elif Şafak’in Aşk’ı ve Shakespeare’in Hamlet’i eşliğinde popüler kültür,  edebiyat ve pazarlama ilişkisi üzerine düşünmeye ve son zamanların en gerçekçi sanal dünyası Second Life’ta mistik bir geziye davet ediyorlar.

Bu kitabı ister bir pazarlama ister bir mistisizm kitabı olarak okuyun, sonuçta hem mistik unsurların pazarlamanın fırsatlar dünyasına nasıl sızdığının farkına varacak, hem de pazarlama pratiklerinin bu gizemli dünyadan nasıl beslendiğini göreceksiniz.

İster inanın;  ister pazarlayın…

Yazar: Kollektif

Dizi Adı: Mediacat İş Kitabı

Genel Yayın Yönetmeni: Pelin ÖZKAN

Yayın Koordinatörü: Tuba YILMAZ

Editör: Yankı ENKİ