Kimden: Nurettin Gözübüyük <ngzbyk@gmail.com>
Tarih: 15 Nisan 2013 04:33:17 GMT+03:00
Kime: hakanokay@superonline.com
Konu: Nasıl Zengin Olamadım ? 🙂

Merhaba Hakan Bey, 

Kitabınızı dün okumaya başladım sınavlarımdan dolayı vaktim olmamıştı ve bugün bitirdim.Saat şu anda 04:26 ve kitabınızı bitirir bitirmez mail atıyorum çünkü gerçekten bu sektörü düşünen ve bu alanda ilerlemek isteyen gençler için çok neşeli anılarla dolu bir eser.

Kitabınızın bölümlerinin kısa oluşu,bölümlerde bahsi geçen anıların neşeli ama bir o kadar da ders verici oluşu sanırım bu kadar kısa sürede bitirmemin en büyük nedenleriydi.Ankara’daki Kanatçı’da yaşadığınız olay çok eğlenceliydi ve bir Ankara’lı olarak sevdiğim mekanlardan birini sizin kitabınızda görmek yüzümü güldürdü.

Bölümleri okuduğum sırada mailde bundan da bahsederim bundan da birşeyler söylerim dedim ama sanırım unuttum şu anda hepsini 🙂 Yarın ilk işim D&R’dan ilk 2 kitabınızı almak olacak.Söylenecek onca söz varken daha fazla bilgiyi blogum için saklamak istiyorum açıkcası.Ziyaret etmeniz beni çok mutlu eder.Emekleriniz için çok çok teşekkür ederim. 

Nurettin Gözübüyük

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 3.Sınıf İşletme

Blogu okumak için tıklayınız: 

http://ngzbyk.blogspot.com/

——————————————————————————————————————————————————

Blog Yazısı:

14 Nisan 2013 Pazar

Nasıl Zengin Olamadım ve Mr.Okay 🙂

 Kitabı hiç bu kadar hızlı bitireceğimi tahmin etmemiştim açıkçası.Hakan Okay’ın kalemini ilk kez okuduğum için bir fikrim yoktu ama MediaCat yayınlarından çıkmış olması kaliteli bir eser olduğu izlemini uyandırmıştı bende.Bu kadar eğlenceli bir kitap beklemiyordum.
Kitabı okumaya başladığımda daha önceki kişisel gelişim kitaplarında okuduğum bunları yaparsanız böyle olur,bunları yaparsanız böyle olur tarzında bir anlatım bekliyordum kitabın adından dolayı.Fakat ilk bölümden ikinci bölüme geçtiğimde neşeli anılarla dolu,sade,kısa bir anlatımın benimsendiği bir eser oluşu beni çok mutlu etti.
Her hikayenin ayrıntıya girilmeden ders verilip olayın neşesini yaşayacak şekilde anlatılmış olması,sizi bir sonraki hikayeye sürüklemekle birlikte,sanki bir macera romanı okuyormuş gibi acaba bir sonraki olayda ne olacak tarzında soruları da sordurtuyor insana.Bununla birlikte daha önce yayımlanan 2 kitabı nasıl hiç görmedim diye de sormadan geçemedim kendime.
Her zaman alırken tereddüt ettiğim ( aslında büyük bir cahillik olsa da ) Türk yazarların kaleminden çıkan satış & pazarlama kitapların tabusunu Taner Özdeş’in Satışın 10 Altın Kuralı adlı kitabı ile yıktıktan sonra,sizin kitabınız ile sağlam bir temelin üstüne güzel bir kat atmış oldum.
Daha fazla kitap hakkında bilgi verip içindeki heyecanı kaçırmak istemiyorum.Gerçekten tek solukta okunacak,eğlenceli hikayelerin hayat dersleri ile süslendiği ve sonunda bahsi geçen Metin Abi’nin mükemmel bir örnek oluşu kitabı okumaya değer kılıyor.İlk iki kitabını da mutlaka okuyacağımdan emin bir şekilde size veda ediyorum elimde bir kişisel gelişim kitabı kalmadı şu anda yeni alıp devam etmem lazım.Tabi Mr.Okay bir jest yapıp ilk kitaplarını adımıza imzalı yollamaz ise … 🙂