POP-UP MAĞAZACILIK ve KANYON BOX

Pop-up mağazacılık; internette ansızın karşınıza çıkıp sonra kaybolan reklamlar gibi bir görünüp kaybolan bir mağaza konsepti. Dünyada son birkaç yıldır oldukça popüler olan bu uygulama, özellikle ünlü markalar ve tasarımcılar tarafından indirim dönemlerinde tercih ediliyor. Hatta yurtdışında gündüz açılıp, aynı akşam bir parti ile kapanan bir günlük pop-uplara bile rastlamak mümkün.

Türkiye’de de dünyanın benimsediği bu mağazacılık tarzı, farklı uygulamalarla hayata geçiyor. Kanyon Box, bir pop-up mağaza olarak Türkiye’deki uygulamalar arasında ilkler arasında.

Gerçekte bir konteyner olan mağaza, Mimar  Tayfun Mumcu’nun tasarımı ile mağazaya dönüştü.  Açıldığı Aralık 2011’den bu yana Beyaz Kutu.com, Muji, An Original Penguin, Emily, Paul Frank, Trendyol, Vespa, Koton Swimwear gibi markalara ev sahipliği yapan Kanyon Box’ın en büyük özelliği aynı alanda farklı markalarla Kanyon ziyaretçilerine farklı alışveriş deneyimleri yaşatabilmesi. Bu nedenle Kanyon Box’a gelecek markaları belirlerken özellikle Kanyon ziyaretçilerinin love mark’ı olan veya olmaya aday markaları tercih ediyoruz. Böylece ziyaretçilerimiz her ay gelecek markayı merakla bekliyorlar.

……………………

 

————————————————————————————————————

Kanyon Box’ın bu kadar trafik alan bir bölgede olması da gelen marklar için ayrı bir avantaj.  Her gün binlerce kişinin önünde geçtiği bir lokasyonda ansızın belirmek ve insanları şaşırtmak, markaların müşteri ile iletişimde oldukça çarpıcı bir etki yaratıyor. Üstelik bunun sosyal medya yansımaları ve yarattığı WOM da çok değerli.  

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

..

………

…………

Çağla Gül Kimdir?

1972 İstanbul’da doğdu. Üsküdar Amerikan Kız Lisesi’nde okudu ve 1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Çok uluslu ve ağırlıklı hızlı tüketim mallları sektöründe faaliyet gösteren Eczacıbaşı İpek Kağıt, Frito-Lay, Danone ve Pamukbank Bireysel Bankacılık’da pazarlama ve satış yöneticiliği pozisyonlarında çalıştı. 2004-2009 yılları arasında 3M’de Tüketim ve Ofis Ürünleri Bölümü’nde Satış & Pazarlama Müdürü olarak görev yaptı; Scotchgard, Nexcare markaları ve DIY Yapı Market ve Hobi ürünleri ve bunlara bağlı satış kanallarının sorumluluğunu üstlendi.  Ağustos 2009’dan beri Kanyon Pazarlama Müdürü görevini sürdürmektedir.